3rd Annual Joy Run/Walk

April 01, 2017


Results By Tri-Cities Road Runners TCRR

Detail Team Results

5k Run

Team - Team Zearlee

Finish Position - 1

Team Score (places): 26

Team Pos Bib No Name Gend O'all Place Cum Place Time Ave. Time
1 108 Mical Jemison M 1 1 20:12.1 20:12.1
2 107 Isiah Jemison M 11 12 34:48.3 27:30.2
3 111 Aubrey King F 14 26 38:03.2 31:01.2
4 110 Zyaire Muhammad M 16 42 38:40.2 32:55.9
5 109 Dasan Oliver M 18 60 39:11.4 34:11.0
6 112 Jocelyn Simmons F 22 82 40:48.8 35:17.3
7 113 Michelle King F 23 105 40:57.1 36:05.9
8 106 Jermaine Miller M 48 153 55:47.4 38:33.6

Team - Boys2Men Ministry

Finish Position - 2

Team Score (places): 61

Team Pos Bib No Name Gend O'all Place Cum Place Time Ave. Time
1 97 Carter Faulkner M 12 12 34:49.6 34:49.6
2 98 Caleb Faulkner M 20 32 39:44.1 37:16.9
3 95 Walter Bronner M 29 61 45:08.3 39:54.0
4 99 Johni Jones M 43 104 52:39.2 43:05.3
5 140 Trenton Townes M 73 177 1:02:08.8 46:54.0
6 94 David Donald M 74 251 1:02:22.3 49:28.7

Team - S.W.E.E.T.

Finish Position - 3

Team Score (places): 76

Team Pos Bib No Name Gend O'all Place Cum Place Time Ave. Time
1 131 Anya Harris F 17 17 39:11.3 39:11.3
2 126 Jasmine Brown F 28 45 43:19.5 41:15.4
3 93 Monica Benjamin F 31 76 46:59.3 43:10.0
4 91 McCoya Turner F 38 114 51:24.8 45:13.7
5 125 Florence Rhue F 67 181 59:23.8 48:03.7

Team - Crown of Glory

Finish Position - 4

Team Score (places): 84

Team Pos Bib No Name Gend O'all Place Cum Place Time Ave. Time
1 89 Anitra Andrews F 19 19 39:20.4 39:20.4
2 86 Letricia Logan F 32 51 47:24.9 43:22.7
3 87 Tacy DeBeary F 33 84 47:25.4 44:43.6
4 84 Susan Thorton F 45 129 53:05.8 46:49.1
5 85 Windy Woodley F 46 175 53:06.0 48:04.5
6 90 Kiara George F 47 222 53:06.8 48:54.9
7 81 Tiffany Plumber F 50 272 56:05.1 49:56.4
8 82 Catherine Bell F 51 323 56:06.9 50:42.7
9 88 Michael DeBeary M 55 378 57:26.3 51:27.5
10 83 Roxanne Reed F 56 434 57:57.7 52:06.5

Team - TBC Youth Ministry Under Construction

Finish Position - 5

Team Score (places): 87

Team Pos Bib No Name Gend O'all Place Cum Place Time Ave. Time
1 118 Dante Baucum M 21 21 40:25.2 40:25.2
2 114 Alexandria Johnson F 26 47 42:13.8 41:19.5
3 115 Janice Jones F 40 87 51:42.2 44:47.0
4 116 Stephanie Jefferson F 65 152 59:12.4 48:23.4
5 117 Rochelle Jefferson F 66 218 59:12.9 50:33.3

Team - TBC Deacon Ministry

Finish Position - 6

Team Score (places): 128

Team Pos Bib No Name Gend O'all Place Cum Place Time Ave. Time
1 139 Isaiah Wright M 35 35 49:34.9 49:34.9
2 120 Ronald Holmes M 41 76 52:24.7 50:59.8
3 121 Larry Turner M 52 128 56:40.9 52:53.5
4 124 James Lyons M 53 181 56:41.0 53:50.4

Team - TBC Usher's Ministry

Finish Position - 7

Team Score (places): 166

Team Pos Bib No Name Gend O'all Place Cum Place Time Ave. Time
1 105 Micaiah Talifero F 39 39 51:36.9 51:36.9
2 104 Rhonda Talifero F 57 96 58:44.6 55:10.8
3 102 Vanessa Crocker F 70 166 1:01:03.9 57:08.5
4 103 Sabina Crocker F 71 237 1:01:06.2 58:07.9

Team - TBC Adopt a Youth Team

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Pos Bib No Name Gend O'all Place Cum Place Time Ave. Time
1 70 Cassie Faulkner F 62 62 59:08.5 59:08.5
2 71 Caira Faulkner F 64 126 59:09.6 59:09.1

Team - TBC Women's Ministry

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Pos Bib No Name Gend O'all Place Cum Place Time Ave. Time
1 35 Roberta Boneparte F 59 59 58:45.6 58:45.6
2 40 Shannon Sanderlin F 69 128 1:01:03.4 59:54.5

Team - TBC Deaconess Ministry

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Pos Bib No Name Gend O'all Place Cum Place Time Ave. Time
1 73 Linda Lyons F 58 58 58:45.3 58:45.3