TCRR's Club Championship

7 Miler - TCRR Members

December 02, 2017


Tri-Cities Road Runners TCRR


Men: Top Finishers 25-29 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99
Women: Top Finishers 25-29 30-34 40-44 50-54 60-64

Top

Female Open Winners

Place Name Team Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Brenda Beck 51 47 7M 6 55:45.3 55:45.3 7:58/M
2 Angel Cuellar 64 35 7M 9 57:25.1 57:25.1 8:12/M
3 Sue Moss 23 41 1 12 59:20.9 59:20.9 8:29/M
Top

Male Open Winners

Place Name Team Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Randy Shelton 25 42 1 1 43:41.9 43:41.9 6:14/M
2 Kevin Burcham 10 46 1 2 44:44.2 44:44.2 6:23/M
3 Blake Robinson 24 46 1 3 51:05.6 51:05.6 7:18/M
Top

Female Masters Winners

Place Name Team Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Pamela Smithdavis 65 44 7M 25 1:07:09.7 1:07:09.7 9:36/M
Top

Male Masters Winners

Place Name Team Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time Pace
1 James Vardy 45 46 7M 4 54:06.4 54:06.4 7:44/M
Top

Female 25 to 29

Place Name Team Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Kayce Slayton 54 26 7M 16 1:01:34.7 1:01:34.7 8:48/M
2 Sarah Barham 15 28 1 24 1:06:18.2 1:06:18.2 9:28/M
Top

Male 25 to 29

Place Name Team Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Tim Vass 20 25 1 5 55:22.3 55:22.3 7:55/M
2 Markus Copeland 32 28 1 21 1:03:58.4 1:03:58.4 9:08/M
Top

Female 30 to 34

Place Name Team Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Shannon Perkinson 55 30 7M 20 1:03:56.9 1:03:56.9 9:08/M
2 Carrie Kordas 7 32 1 35 1:45:13.0 1:45:13.0 15:02/M
Top

Male 35 to 39

Place Name Team Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Joseph Ciaramitaro 19 39 1 11 59:17.6 59:17.6 8:28/M
2 Andrew Kordas 8 37 1 27 1:09:03.2 1:09:03.2 9:52/M
Top

Female 40 to 44

Place Name Team Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Amy Jones 9 43 1 29 1:10:22.4 1:10:22.4 10:03/M
2 Kelly Harris 21 44 1 32 1:14:29.5 1:14:29.5 10:38/M
Top

Male 40 to 44

Place Name Team Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Tim Metz 1 43 1 8 57:15.6 57:15.6 8:11/M
2 Joe Kennedy 33 43 1 19 1:03:55.6 1:03:55.6 9:08/M
Top

Male 45 to 49

Place Name Team Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time Pace
1 DANIEL RAPP 56 45 7M 15 1:00:35.7 1:00:35.7 8:39/M
2 Omar Delgado 2 45 1 22 1:04:20.3 1:04:20.3 9:11/M
Top

Female 50 to 54

Place Name Team Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Victoria Dryer 5 53 1 26 1:08:06.6 1:08:06.6 9:44/M
2 Donna Copley 31 51 1 28 1:09:40.9 1:09:40.9 9:57/M
3 Jennifer Howe 50 52 7M 33 1:17:39.6 1:17:39.6 11:06/M
Top

Male 50 to 54

Place Name Team Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Bruce Jones 66 52 7M 10 58:53.0 58:53.0 8:25/M
Top

Male 55 to 59

Place Name Team Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time Pace
1 John Brockwell 22 55 1 17 1:02:20.7 1:02:20.7 8:54/M
2 John Howe 17 55 1 18 1:03:48.9 1:03:48.9 9:07/M
3 Steve Overgard 11 56 1 31 1:11:58.7 1:11:58.7 10:17/M
Top

Female 60 to 64

Place Name Team Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Joan Kramer 30 60 1 30 1:11:09.9 1:11:09.9 10:10/M
Top

Male 60 to 64

Place Name Team Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Gary Fox 16 64 1 13 1:00:11.4 1:00:11.4 8:36/M
2 Bill Hyink 62 64 7M 23 1:05:56.9 1:05:56.9 9:25/M
Top

Male 65 to 69

Place Name Team Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Dana Byrd 46 66 7M 14 1:00:33.0 1:00:33.0 8:39/M
2 Ronald Thompson 47 67 7M 34 1:21:12.9 1:21:12.9 11:36/M
Top

Male 70 and Over

Place Name Team Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Ben Dyer 3 73 1 7 57:14.3 57:14.3 8:11/M