2nd Annual Joy Run/Walk 5k and 2k

April 23, 2016


Results By Tri-Cities Road Runners TCRR

Detail Team Results

5k Run

 

Team - TBC Youth

Finish Position - 1

Team Score (places): 25

Team Pos

Bib No

Name

Gend

O'all Place

Cum Place

Time

Ave. Time

1

58

Mical Jemison

M

2

2

24:19.4

24:19.4

2

60

Audriana King

F

7

9

27:37.4

25:58.4

3

59

Aubrey King, Jr.

M

16

25

34:56.9

28:57.9

4

61

Michelle King

F

22

47

37:29.1

31:05.7

 

Team - JEWLS Team #2

Finish Position - 2

Team Score (places): 67

Team Pos

Bib No

Name

Gend

O'all Place

Cum Place

Time

Ave. Time

1

56

Beverly Bolden

F

18

18

35:47.2

35:47.2

2

50

Melanie Harris

F

24

42

38:34.9

37:11.0

3

55

Keana Harris

F

25

67

38:35.2

37:39.1

4

51

Tiffany Gibson

F

52

119

52:42.5

41:24.9

5

53

Tenecia Campbell

F

62

181

54:33.3

44:02.6

 

Team - JEWLS

Finish Position - 3

Team Score (places): 75

Team Pos

Bib No

Name

Gend

O'all Place

Cum Place

Time

Ave. Time

1

36

Kim Harrell

F

19

19

35:47.9

35:47.9

2

42

Fatima Smith

F

20

39

36:42.6

36:15.2

3

35

Pamela Travis

F

36

75

44:15.3

38:55.2

4

40

Rhonda Toms

F

37

112

44:22.1

40:17.0

5

37

Tyra Harrell

F

60

172

54:13.6

43:04.3

6

38

Bessie Brown

F

71

243

55:47.6

45:11.5

 

Team - Union Branch

Finish Position - 4

Team Score (places): 86

Team Pos

Bib No

Name

Gend

O'all Place

Cum Place

Time

Ave. Time

1

48

Ulysses Larry

M

6

6

26:57.5

26:57.5

2

49

Reese Washington

M

10

16

28:31.5

27:44.5

3

45

Marcus Allen

M

70

86

55:39.7

37:02.9

 

Team - S.W.E.E.T.

Finish Position - 5

Team Score (places): 108

Team Pos

Bib No

Name

Gend

O'all Place

Cum Place

Time

Ave. Time

1

148

Anya Harris

F

33

33

43:43.3

43:43.3

2

149

Jasmine Brown

F

35

68

43:56.6

43:49.9

3

150

Monica Benjamin

F

40

108

46:43.9

44:47.9

4

151

McCoya Turner

F

67

175

55:15.3

47:24.8

 

Team - 4th Sunday Team

Finish Position - 6

Team Score (places): 120

Team Pos

Bib No

Name

Gend

O'all Place

Cum Place

Time

Ave. Time

1

139

Theresa Seward

F

31

31

43:10.3

43:10.3

2

141

Annie Griffin

F

43

74

49:31.3

46:20.8

3

140

Effie Moore

F

46

120

51:11.9

47:57.9

 

Team - New Hope Baptist Church

Finish Position - 7

Team Score (places): 124

Team Pos

Bib No

Name

Gend

O'all Place

Cum Place

Time

Ave. Time

1

66

Vonda Barnett

F

13

13

31:21.1

31:21.1

2

65

H.P. Cason

M

48

61

52:07.4

41:44.2

3

68

Ruth Stith

F

63

124

54:59.7

46:09.4

4

69

Blanche Howard

F

64

188

54:59.9

48:22.0

5

67

Victor Howard

M

65

253

55:14.1

49:44.4

6

64

Nancy Massenburg

F

66

319

55:14.5

50:39.4

 

Team - Crown of Glory

Finish Position - 8

Team Score (places): 138

Team Pos

Bib No

Name

Gend

O'all Place

Cum Place

Time

Ave. Time

1

96

Anitra Andrews

F

42

42

48:03.4

48:03.4

2

95

Tracey DeBeary

F

47

89

51:55.3

49:59.3

3

99

Tara Henry

F

49

138

52:07.8

50:42.2

4

98

Gernisha Patterson

F

59

197

53:53.5

51:30.0

 

Team - Tabernacle Baptist Church Male Chorus

Finish Position - 9

Team Score (places): 164

Team Pos

Bib No

Name

Gend

O'all Place

Cum Place

Time

Ave. Time

1

130

Rico Dillard

M

14

14

32:32.7

32:32.7

2

131

Milton Montgomery

M

72

86

56:09.1

44:20.9

3

133

James Lyons

M

78

164

58:18.0

48:59.9

4

128

David Donald

M

87

251

1:12:42.2

54:55.5

 

Team - Deacons - TBC

Finish Position - 10

Team Score (places): 171

Team Pos

Bib No

Name

Gend

O'all Place

Cum Place

Time

Ave. Time

1

80

Floyd Henderson

M

12

12

31:08.7

31:08.7

2

81

Larry Turner

M

79

91

1:01:13.9

46:11.3

3

78

Kelvin Jordan

M

80

171

1:01:14.0

51:12.2

 

Team - Boys2Men Ministry

Finish Position - 11

Team Score (places): 173

Team Pos

Bib No

Name

Gend

O'all Place

Cum Place

Time

Ave. Time

1

106

Walter Broner

M

30

30

40:44.0

40:44.0

2

107

Jourden Board

M

57

87

53:26.9

47:05.5

3

105

Johni Henry Alexander Jones

M

86

173

1:12:28.3

55:33.1

4

103

Goldwyn Parker, II

M

88

261

1:12:43.0

59:50.6

5

104

Matthew Turner

M

89

350

1:12:43.7

1:02:25.2

 

Team - JEWLS Team #3

Finish Position - 12

Team Score (places): 185

Team Pos

Bib No

Name

Gend

O'all Place

Cum Place

Time

Ave. Time

1

72

Juadan Etheridge

M

34

34

43:50.5

43:50.5

2

70

Amy Horne

F

75

109

58:14.5

51:02.5

3

73

Sanai Etheridge

F

76

185

58:16.7

53:27.3

 

Team - Deaconess - TBC

Finish Position - 13

Team Score (places): 187

Team Pos

Bib No

Name

Gend

O'all Place

Cum Place

Time

Ave. Time

1

84

Brenda Banks

F

51

51

52:40.0

52:40.0

2

85

Tracy Turner

F

53

104

53:12.8

52:56.4

3

82

Rhonda Taliafero

F

83

187

1:04:31.3

56:48.0

4

87

Linda Lyons

F

84

271

1:04:32.5

58:44.2

 

Team - TBC Greeters

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Pos

Bib No

Name

Gend

O'all Place

Cum Place

Time

Ave. Time

1

110

Robert Wright

M

55

55

53:14.0

53:14.0

2

166

James Henderson

M

85

140

1:04:39.4

58:56.7